Tu podaj tekst alternatywny
eXTReMe Tracker
Kategorie: Wszystkie | Burdel | Koalicja | Ojciec Dyrektor | Opozycja | Rząd | Z życia Kaczek
RSS
piątek, 23 grudnia 2005
Wesołych Świąt
Z okazji Bożego Narodzenia wszystkim fanom dziadostwa życzę wesołych świąt
sobota, 17 grudnia 2005
KACZYZM :((((((((((
A więc nie ma co mowić "o widmie kaczyzmu", trzeba mowić o kaczyźmie i to pełnym dziobem. Kaczory chcą mieć całą władzę, więc sięgają i po media. Najbardziej zadziwiający jest fakt, ze powolując się na moralność, prawo i sprawiedliwość kaczki robią dokładnie to samo co SLD. Żenada
czwartek, 08 grudnia 2005
TRWAJMY

biznes się kręci :)
środa, 07 grudnia 2005
XIV lecie Radia Maryja

szef

wierni
poniedziałek, 05 grudnia 2005
Kabaret pt. "TANIE PAŃSTWO TRWA"

PiS zwiększa zatrudnienie w administracji

"Życie Warszawy": PiS rozpoczęło rządzenie od rozdmuchania administracji - zwiększy zatrudnienie i pulę na wynagrodzenia. To zaprzeczenie jednego z fundamentów wyborczych partii - programu Tanie Państwo.

Na budżetowym wikcie ma w 2006 r. pracować 379 278 osób - wynika z autopoprawki do budżetu na 2006 r., jaką przygotował rząd Kazimierza Marcinkiewicza. To o 415 osób więcej, niż przewidywał poprzedni premier Marek Belka.
Państwo ma też więcej wydać na wynagrodzenia dla swoich urzędników i funkcjonariuszy - o 66 mln zł (w sumie pensje pochłoną ok. 17,6 mld zł). Nowe etaty przewidziano głównie w zapowiadanym przez PiS Urzędzie Antykorupcyjnym oraz w nowym Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Więcej ludzi na budżetowym garnuszku to dokładnie odwrotność tego, co PiS zapowiadało w kampanii wyborczej, podkreśla "Życie Warszawy". Szeroko reklamowany program Tanie Państwo zakładał redukcję zatrudnienia w administracji państwowej o 20 proc. Miało to przynosić minimum 1,1 mld zł oszczędności rocznie. Przebudowa aparatu skarbowego miała dać kolejne 400 mln zł oszczędności na wynagrodzeniach.
Rządowi PiS kiepsko idzie także realizacja pozostałych elementów programu Tanie Państwo, pisze gazeta. Aż dwa miliardy złotych oszczędności miała przynieść likwidacja tzw. środków specjalnych gromadzonych na kontach różnych ministerstw. Problem w tym, że od początku 2005 r. tych środków już nie ma, zostały wchłonięte przez budżet i obecnie bardzo trudno je stamtąd wyłuskać. Kolejne 1,5 mld zł PiS planowało uzyskać dzięki oszczędności na wydatkach administracji centralnej i samorządowej (telefony, samochody, biura itp) oraz likwidacji lub połączeniu zbędnych agencji, funduszy celowych.
W złożonej przez premiera autopoprawce do budżetu "Życie Warszawy" doliczyło się tego typu oszczędności raptem na 174 mln zł, w tym nie zlikwidowano ani jednej instytucji. Co prawda PiS zapowiadało, że w pierwszym roku funkcjonowania jego rządu nie uda się osiągnąć 100 proc. planu, ale 10-procentowe wykonanie rozczarowuje, pisze gazeta.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1206547,11,item.html

Dziady zmiejszają bezrobocie...... Nie wiem co pisać bo ręce mi opadaja.......


piątek, 02 grudnia 2005
"MĄDRE POWIEDZONKA"


W necie znalazłem trochę sentencji życiowych Pierwszego Taliba IV Rzeczpospolitej:


* Alleluja i do przodu!
o Slogan ten ma okazywać determinację i zdecydowane dążenie do wyznaczonego celu, bez względu na przeciwności losu. Często wypowiadany na antenia Radia Maryja

* "Ja to nazywam aj waj szalom. Widać, że to jest religia handlowa. To jest handel, a nie religia w Boga"
Źródło: wyemitowano na antenie Radia Maryja, 20.08.2002

* Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego.
Źródło: Wprost z 24 lipca 2005, słowa wypowiedziane w homilii na Jasnej Górze, 2005

* Jedziemy na Jasną Górę do Matki Bożej. Jeżeli Matka nie pomoże, to kto pomoże? Jeżeli nasza Królowa nie pomoże, to kto pomoże? Nieraz potop nas zalewał, krew się rzeką lała, a Ona ciągle pomaga i ciągle powstajemy z pożarów, z upadków.
Źródło: z homilii na pielgrzymce młodych słuchaczy Radio Maryja - Jasna Góra, 2.X.1999 r.

* Ludzie pokazują palcami, jakim ja samochodem jeżdżę. Że mercedesem klasy S. A niby czym mam jeździć? Na krowie mam jeździć? Mogę na krowie, ale gdzie ja bym tę krowę trzymał w Radiu Maryja?
Źródło: Radio Maryja, 14 lutego 2005

* Mniej dzwońcie, więcej płaćcie - A jak już dzwonicie, to mówcie krótko i na temat. Bez tylu lamentacji! Skracajcie się nawet po modlitwie przez telefon: krótko, imię i miasto, skąd jesteście, a nie głosić elaboratów. Zaoszczędzone na rozmowach pieniądze wpłacajcie na nasze konto!
Źródło: Gazeta Wyborcza, 24 stycznia 2005

* Naród jest mądry, ale ogłupiony.
Źródło: Wprost, 1 lipca 2002

* Nie hodować nawet najmniejszego wężyka, bo on tak urośnie, że kiedyś nas udusi. Te węże, to nasze wady, które nas dzielą i wtedy nie ma jedności między nami, nie ma jednego ducha i jednego serca wszystkich wierzących.
Źródło: z katechezy wygłoszonej w Radio Maryja dn. 22. 01. 2001r.

* Nie słuchajcie żadnych kłamstw. Kłamstwa diabła są bardzo nudne.
Źródło: z homilii na pielgrzymce młodych słuchaczy Radio Maryja - Jasna Góra, 2.X.1999 r.
czwartek, 01 grudnia 2005
Dziadostwo z lewej strony, dziadostwo z prawej strony

"Aleksander Kwaśniewski wszczął procedurę ułaskawieniową wobec Zbigniewa Sobotki"

Jak widać na załączonym przykładzie rządzi nami sitwa. Kolesi trzeba chronić, bo niektórzy wiedzieć mogą zbyt wiele. specjalnie mnie to nie zdziwiło. Można powiedzieć tylko tyle, że powyższy przykład świadczy o totalnej degrengoladzie i patologii elit rządzących