Tu podaj tekst alternatywny
eXTReMe Tracker
Kategorie: Wszystkie | Burdel | Koalicja | Ojciec Dyrektor | Opozycja | Rząd | Z życia Kaczek
RSS
piątek, 29 grudnia 2006
Nominacje do nagrody "Kartofel 2006"
Premier Jarosław Kaczyński za wprowadzenie do rządu Andrzeja Leppera i Romana Giertycha.

Prezydent Lech Aleksander Kaczyński za odwołanie wizyty na szczycie Trójkąta Weimarskiego, który odbył się w Weimarze oraz za liczne gafy.


Minister Ludwik Dorn za kąśliwą nowomowę.

Sekretarz Stanu Adam Lipiński za propozycję złożone Renacie Beger.

Kazimierz Marcinkiewicz za zadziwiające "awanse".

Artur Zawisza za szefowanie w komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego.

Wiceminister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz za nazwanie byłych ministrów spraw zagranicznych "agentami sowieckich służb specjalnych.

Poseł Artur Górski za pomysł ogłoszenia Chrystusa Królem Polski.

czwartek, 28 grudnia 2006
Kartofle 2006
Nieuchronnie zbliża się koniec roku.
Jak był?
W życiu społecznym w Polsce był to rok obwitujący w rózne zadziwiajace zdarzenia. Miała być IV RP, a tymczasem jest jakaś koślawa i kulawa pokraka.

Postanowiłem też od tego roku przyznawać nagrodę.
 
Kartofle roku 2006 przyznam niebawem. O nominacjach też poinformuję. Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły to śmiało proszę mnie o tym informować.
środa, 13 grudnia 2006
Rozwód w imię interesu
Roman Giertych ogłosił, iż zrywa wszelkie więzi LPR z Młodzieżą Wszechpolską. Jest to gest po pierwsze wymuszony, albowiem nawet Roman Giertych zaczyna brzydzić się swoich kolegów z MW. Trudno orzec na ile ten gest jest wymuszony ujawnianiem kolejnych skandali z udziałem nazistów będących członkami Młodzieży Wszechpolskiej, a na ile jest to wola Giertycha. W moim przekonaniu zdecydowanie to pierwsze.
Jest to też pozorny gest, bo przecież w LPR nie brakuje posłów należących wcześniej do MW. Ba, nie brakuje takich co byli odpowiedzialni za skandale.

Tak na prawdę wyglada na to, ze tonący postanowił złapać brzytwę
poniedziałek, 11 grudnia 2006
Gdzie najlepiej robi się interesy
Doing Business przedstawił raport na 2007 rok.

źródło: Doing Business
sobota, 09 grudnia 2006
Zapomniane weksle
PiS chciał przeciagnąć na swoją stronę część członków Samoobrony. Jak pamiętamy, sprawę ujawniła jedna z prawych rąk Anrdzeja Leppera, mająca kurwiki w oczach, posłanka Renata Beger. W ujawnionych negocjacjach ważną rolę odegrały tzw. "weksle Samoobrony". Jako że każdy członek Samoobrony startujący w wyborach parlamentarnych podpisał weksel na bodaj 500 000 zł (informacji nie sprawdzam, bo mi się nie chce, ale chyba taka suma była na wekslu). W razie opuszczenia klubu parlamentarnego SO, weksle miały być uruchomione. PiS, by przyciągnąć członków Samoobrony do siebie, obiecał sprawę załatwić, a w razie problemów spłacić weksle sejmowymi funduszami (sic!). Następnie PiS, poprzez bodaj Marszałka Jurka, zamówił ekspertyzy wg których weksle były, albo nie zgodne z prawem i tym samym niemożliwe do uruchomienia lub też Samoobrona winna była zapłacić od weksli stosowny podatek. Wszystko się działo w czasie kłótni z Lepperem związanej z taśmami Reni. Po powownym małżeństwie Samoobrony i PiSu sprawa ucichła. Weksle już nie są niezgodne z prawem a i podatków od nich zapłacić Lepper nie musi. Zdaje sie, że ma inne problemy, a Premier doskonale go rozumie.
piątek, 08 grudnia 2006
Jedno ciało

Co łączy ich w jedno ciało?
Oprócz afer?
Oprócz negatywnego stanowiska wobec demokracji?
Braku szacunku dla obywateli?
Oprócz tego, że cel zawsze uświęca środki?
Oprócz tego, że razem stanowią koalicję będącą wstydem dla Polski?

wtorek, 05 grudnia 2006
Chamstwo na salonach
Mamy kolejną aferę. Seks-skandal w wydaniu Łyżwińskiego i Leppera.

Samo zdarzenie, pomimo swojej obrzydliwości, nie jest niczym nadzwyczajnym, albowiem do seks-skandali dochodziło także w przydadku faktycznych mężów stanu. W tym przypadku seks-skandal dotyczył ludzi mających od dawna kłopoty z prawem. Dziwne jest to, że Kaczyński, wiedząc z kim ma do czynienia, wpuścił tych ludzi na salony. Dziwne jest tez to, że Premiera nie interesuje z jakimi ludzmi powiązani są jego ludzie. Stwierdzenie Jarosława Kaczyńskiego mówiącego: "interesuje mnie Lepper, Łyżwiński to nie mój problem" jest w mojej ocenie jest nie godne Premiera.
Brak roztropności Kaczyńskich polega miedzy innymi na tym, że nie potrafili się dogadać z PO, bo woleli dogadać się z kimkolwiek, np. LPR, gdzie co chwila wybucha afera z nazistowskimi zachowaniami członków tej partii, oraz z Samoobroną skupiajacą ludzi mających problemy z prawem.
sobota, 02 grudnia 2006
Polacy w finale
Polacy zagaja w finale mistrzostw świata. To wystarczający argument by nie katować sie politykąźródło: gazeta.pl

piątek, 01 grudnia 2006
Nazi posłowie po raz następny
Rewelacje Gazety, która donosi, że poseł Wojciech Wierzejski, prawa ręka Romana Giertycha, bywał na nazi imprezach wcale mnie nie dziwią. Dla mnie oczywistym jest fakt, iż prawie cała Młodzież Wszechpolska, jest zbudowana przez skinheadów i dla skinheadów. Gestów było zbyt wiele by mieć wątpliwości, ale posłowi Wierzejskiemu wcale to nie przeszkadza. Twierdzi, iż był na koncercie "pieśni patriotycznej, zorganizowanego przez władze samorządowe pewnego miasta." . Tak naprawdę poseł Wierzejski, przyjaciel faszystów, był na imprezie zorganizowanej przez faszystów i dla faszystów. Ja gdybym przypadkiem znalazłbym się na takiej imprezie (o ile by mnie wpuścili, bo przecież wpuszczali tylko przyjaciół), czym prędzej bym z niej uciekł. Z powodu obrzydzenia i ze strachu przed łysymi osiłkami napompowanymi sterydami. Poseł Wierzejski na imprezie czuł się dobrze i pozował do zdjęć z łysymi przyjaciółmi