Tu podaj tekst alternatywny
eXTReMe Tracker
środa, 26 kwietnia 2006
Paweł Piskorski usunięty z PO
Zarząd Krajowy PO postanowił o wykluczeniu Pawła Piskorskiego z partii - poinformował w środę szef Platformy Donald Tusk.

Szef PO Donald Tusk podkreślił, że powodem wykluczenia są kolejne kontrowersje wokół biznesowej działalności Piskorskiego, które narażają partię na utratę zaufania społecznego. Tusk dodał, że nie ma możliwości odwołania się od decyzji wykluczającej eurodeputowanego z partii.

Przewodniczący Platformy powiedział, że wokół działalności biznesowej Piskorskiego regularnie pojawiają się wątpliwości i to zadecydowało o wykluczeniu go z partii. Zwrócił uwagę, że mamy do czynienia z permanentnym kryzysem zaufania publicznego do osoby eurodeputowanego.

- Problem polega na tym, że raz na jakiś czas - ale niestety niezwykle systematycznie - pojawiają się wątpliwości wokół tego polityka i to wątpliwości dotyczące także strony finansowej jego działalności - powiedział szef PO.

Tusk podkreślił, że nie oznacza to, iż partia uznaje Pawła Piskorskiego za winnego stawianym mu w prasie zarzutom. Podkreślił, że zarząd Platformy, który w środę wykluczył Piskorskiego z partii, nie badał jego działań pod kątem zgodności z prawem.

Przewodniczący Platformy zapowiedział, że w najbliższych dniach zostaną podjęte także daleko idące konsekwencje w stosunku do warszawskich struktur PO.

Tusk powiedział, że tuż po podjęciu przez zarząd decyzji Piskorski został o niej poinformowany, wcześniej niż dziennikarze.

Na pytanie, czy wykluczenie Piskorskiego nie osłabi Platformy, odpowiedział: "Takie decyzje prędzej, czy później przynoszą wyłącznie dobre skutki". "Jestem przekonany, że zdecydowanie lepiej podejmować twarde i przykre decyzje - lepiej późno niż wcale - po to, aby naprawdę budować siłę na zdrowych fundamentach" - zaznaczył Tusk.

Podkreślił, że podejmując decyzję zarząd nie brał pod uwagę "doraźnego interesu" partii. "Nie chcielibyśmy budować Platformy, szczególnie w tak ważnym miejscu jak Warszawa, na fundamentach, które nie są zdrowe" - powiedział Tusk.

Ponadto poinformował, że podjęto decyzję "o przejęciu odpowiedzialności przez nowo wybrane władze krajowe, które PO wybierze w maju, za kształt list samorządowych w Warszawie w zbliżających się wyborach".

źródło
Gratuluję PO dobrej decyzji